czwartek, 2 lipca 2015

Smutek z Plotkarą Polki odwiedzają: przystanek Stambuł

A miało być tak pięknie. Raz-dwa: oblecą cały świat, odwiedzą blogujące Polki z Klubu Polki na ObczyźniePrzeprawa z greckiej części Cypru do Turcji trwała jednak prawie trzy tygodnie. Plotkarze powyginały się czółki, Smutek zmęczył się jak nigdy w życiu.
Chyba jednak się opłaciło – takiego miasta jak Stambuł nie znajdą przecież nigdzie indziej na świecie…

Po niemal trzytygodniowej przeprawie przez Morze Śródziemne i wędrówce po Anatolii, Smutek i Plotkara dotarli wreszcie nad cieśninę Bosfor. Smutkowi udało się zrzucić parę kilo, Plotkara pozwoliła mu więc na filiżankę słodkiej tureckiej kawy. Po odpowiedniej dawce kofeiny i wypoczynku udali się na podbój Stambułu.


Smutka rozbolały nogi od spaceru Aleją Niepodległości: "Weźmy tramwaj w drodze powrotnej..." "Jaki tramwaj?! Idziemy na zakupy!" - ani się obejrzał a Plotkara leciała już w stronę tureckich błyskotek...

Jak na pierwsze targowanie rezultat niczego sobie - Plotkara poleci do Bułgarii obwieszona złotem...


Podróżnicy zawirowali z derwiszami na słynnym Balık Pazarı, czyli Bazarze Rybnym dzielnicy Beyoğlu.


Smutkowi bardziej niż złoto i błyskotki spodobały się okrągłe jak jego brzuszek lampy z Krytego Bazaru.


 "Smutek, wstawaj! Przespałeś wschód słońca nad Bosforem!"

***

Miś Smutek i Mucha Plotkara to postaci z filmu, nad którym pracuje pan Zbyszek Stanisławski. Po obejrzeniu reportażu o trudnej sytuacji pana Zbyszka, wspaniałego animatora wielu polskich bajek,
między innymi asystenta reżysera, pana Władysława Nehrebeckiego w filmie “Wielka Podróż Bolka i Lolka”, postanowiliśmy wysłać w świat szydełkowe lalki. Powstały one na podstawie postaci z autorskiego filmu pana Zbyszka pt. “Planeta Wyobraźni”.

Smutek i Plotkara objadą cały świat dookoła, rozpoczynając swoją podróż w Rzymie, zwiedzą całą Europę, następnie pojadą na południe Afryki, stamtąd do Ameryki Południowej, Ameryki Płn., później do Azji, Australii i Nowej Zelandii, skąd przez Bliski Wschód wrócą do Polski.
Zwiedzą kilkadziesiąt krajów, a przyjmowani będą przez Klubowiczki i Piotra. W każdy miejscu zrobią sobie kilka zdjęć, nakręcą krótki film i pojadą dalej.
Ze zdjęć powstanie album, który zostanie wystawiony na licytację na rzecz filmu pana Zbyszka, a z filmików jeden film z całej podróży.
Relacje z ich podróży możecie śledzić na naszym blogu a także na:
Twitterze: Klub Polki
Instagram: Klub Polek

Więcej o filmie “Planeta Wyobraźni” możecie przeczytać TUTAJ.

Brak komentarzy: